Uczucie rozpierania i silnego kłucia w odbycie oraz chęć wypróżnienia

mam problemy z odbytem. Uczucie rozpierania, silnego kłucia jakby ciała obcego w środku i chęci wyproznienia. Czasem jakbym na czymś siedział Do tego dochodzi pieczenie i palenie. nie pojawia sie rano nawet po wyproznieniu tylko narasta w ciagu dnia. Proktolog stwierdził ze to swiad odbytu ale nie mam potrzeby drapania. Miałem rektoskopie i badania per rectum i nic. Czasami przez kilka tygodni nic a potem wraca. Nie mam tez krwawień. Co to moze byc?bylem tez u dermatologa rownież bez efektu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy nawracają pomimo leczenia, sugeruję skonsultować się ponownie ze specjalistą proktologiem. Sugeruję także rozważyć psychogenne pochodzenie objawów.