Uderzenia gorąca na twarzy i czerwienienie się

Dzień dobry, Mam uderzenia gorąca na twarz. Silnie pulsująca krew na twarz czuje jak rośnie mi ciśnienie na twarzy i robię się bardzo czerwony co mi jest? Czy to coś poważnego? Jakie mogą być przyczyny uderzeń gorąca na twarz? Jak sobie z tym radzić? Czy to może być ze stresu? Czy coś związanego z nadciśnieniem? Jak wyglądałoby leczenie takich dolegliwości? Z kim to można skonsultować? A może wystarczy wziąć jakieś leki z apteki bez recepty? Czy to wystarczy? Zaczynam się martwić, bo objaw jest dość męczący i po prostu źle się czuję. Może powinienem wykonać jakieś specjalne badania, aby potwierdzić diagnozę? Jakie? Pomocy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nadciśnieniem tętniczym. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza.