Upadek z roweru i siniak na brzuchu od 3 tygodni

moj syn spadl z roweru i uderzyl sie mocno w brzuch. po prawej stronie ciala ma siniak nieduzy ale utrzymuje sie on juz ok 3 tyg. jest niebolesny. czy powinnam zglosic sie z nim na jakies badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest to tylko zasinienie, powinno się samoistnie wchłonąć w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Jeśli jednak uraz był silny, warto udać się z dzieckiem do lekarza POZ, który zbierze wywiad oraz zbada dziecko.