Usunięcie guzków na twarzy a gronkowiec złocisty

Przez bardzo długi okres miałam katar nie mogłam go wyleczyć, bardzo opuchła mi jedna przegroda nosa, pobrano mi wymaz i okazało się, że to gronkowiec złocisty dostałam maść i teraz już wszystko jest w porządku, ale teraz mam mieć zabieg usunięcia guzków na twarzy i mam obawy czy rany pooperacyjne będą mi się dobrze goić. Z tego zabiegu mogę zrezygnować , ale co w przypadku gdy będę musiała mieć operację ratującą mi życie. 2 lata temu miałam usunięty woreczek i rana goiła się dobrze.

Raczej nie ma powodu do obaw i zabieg usunięcia guzów z twarzy powinien przebiec bezproblemowo, a rany powinny wygoić się prawidłowo. Bakterie gronkowca prawdopodobnie bytowały tylko w jamie nosowej i nie powinny dalej się rozprzestrzeniać tym bardziej, że zostało wprowadzone odpowiednie leczenie. Można jeszcze dokonać kontrolnego wymazu ze śluzówki jamy nosowej celem oceny czy bakteria uległa wyeliminowaniu.