Wahania temperatury podczas zapalenia oskrzeli

Witam! Od tygodnia choruję na zapalenie oskrzeli. Biorę Flegaminę(syrop 2 op) i Berotec (aerozol). Nie zgodziłam się na antybiotyk. Ogólnie nie czuję się źle tylko dziwnie skacze mi temperatura - od 36,2 do 38 ale przeważnie jest to - 37stopni. Nie męczy mnie już kaszel choć jeszcze występuje. Pora do pracy. Czy dobrym wyjściem będzie wzięcie leku od wirusów Heviran 400 (bez badań) czy zrobienie badania plwociny i wtedy podjęcie konkretnej decyzji? Z góry dziękuję za odp.Pozdrawiam Magdalena Z.

Jeśli powoli, ale jednak czuje się pani lepiej to trzeba prowadzić leczenie jak do tej pory. Heviran jest lekiem, który działa tylko w zakażeniach wirusem opryszczki i półpaśca, także zastosowanie go w zapaleniu wirusowym ( prawdopodobnie ) oskrzeli nie jest dobrym pomysłem.