Wkładka domaciczna - czy może być powodem tycia?

Stosuję antykoncepcję - to wkładka o nazwie Mirena. Stwierdzono u mnie endometrium, a co za tym idzie mocniejsze krwawienia, dlatego ta wkładka. Mam pytanie czy jest możliwe, że mogłam przytyć 4kg w ciągu miesiąca od założenia wkładki? Mam 41 lat, jeżdżę na rowerze, chodzę 2 razy w tygodniu na aerobik, raz na jogę, stosuję diety. Ważę obecnie prawie 80 kg, a wcześniej 75 kg, przy wysokość metr sześćdziesiąt osiem. W badaniu stwierdzono u mnie mięśniaki. Czy to może być przyczyną tycia? Elżbieta

Witam,

Niekiedy zaburzenia hormonalne, a co za tym idzie stosowanie środków hormonalnych mogą powodować wzrost masy ciała. Jednak nie mogę stwierdzić tego na pewno. Być może stres związany z obecną sytuacją czy nieświadome popełnianie błędów żywieniowych również spowodowały tycie. Powinna Pani zwrócić się do poradni dietetycznej, gdzie dietetyk wykona dokładny wywiad żywieniowy, dzięki  czemu będzie miał pogląd na sytuację żywieniową i Pani styl życia, co ułatwi rozpoznanie przyczyny.

Pozdrawiam.