Właściwości suplementów z żelazem i magnezem w składzie

Napisali Państwo, że preparaty zawierające żelazo i magnez są bez sensu, bo ani żelazo ani magnez się nie wchłania. Jednak podobno, gdy w preparacie zawarty jest dwuwodny fosforan magnezu to nie ma żadnej wzajemnej interakcji z mleczanem żelaza. Ponoć interakcję zachodzą jedynie pomiędzy węglanem magnezu oraz jonami żelaza. Czy to prawdziwa informacja?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję zażywać osobno i w różnych porach dnia, bedzie wtedy najbardziej optymalnie.