Wskazania do rehabilitacji po zawale

Mężczyzna lat 64, przebył zawał ściany dolnej obecnie w stanie tworzenia blizny oraz zawał ścian bocznych w ok 70%. Założone ma 3 stenty. Wcześniej lekarze mówili ,że potrzebna będzie rehabilitacja pod kierunkiem specjalistów ,a obecnie zaproponowano tylko poradnię rejonową. Dlaczego wycofali się z tej rehabilitacji ? Powiedzieli tylko ,że wcześniej myśleli ,że wszystko pójdzie w innym kierunku. Chory czuje się dużo lepiej. Sam pokonuje po 50 m, a jest dopiero kilka dni po stnetach.

Lek. Tomasz Budlewski

Mimo wszystko sugeruje jednak by postarac się o turnus rehabilitacyjny. Prawdopodobnie serce regeneruje się szybciej niż sądzili lekearze, natomiast taka rehabilitacja na pewno nie zaszkodzi. Chodzi tu o specjalną rehabilitacje kardiologiczną, są specjalne ośrodki.