Wykrycie bakterii E.coli w moczu u noworodka a wczesne odejście wód płodowych

Witam 26.04 urodziłam o 14.44 córeczkę dzisiaj powiedziano mi ze wykryto u niej w moczu bakterie E.coli i została podjęta antybiotykoterapia.czy istnieje poważne zagrożenie dla mojego dziecka ? Chciałabym jeszcze zaznaczyć ze wody odeszły mi 15 godzin przed porodem a już 23.04 chyba poczułam ich lekkie odsłonięcie lecz wtedy myślałam że to uplawy a z braku skurczy nie przyjęłam się nimi zbytnio.czy infekcja mojej córki może być spowodowana właśnie tak wczesnym odchodzeniem wód plodowych ?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwa przyczyna infekcji. U noworodków każda infekcja może być potencjalnie zagrożeniem życia, jednakmprzy wczesnym włączeniu leczenia ryzyko jest znikome.