Wynik badania krwi u 2,5-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. mam pytanie odnośnie wyników morfologii krwi mojego 2,5 miesięcznego dziecka. Zaniepokoiły mnie w nich dwie wartości - monocyty 1.28 (13,7%) i limfocyty 4.91 (52,7%). Ilościowo wszystko w normie, natomiast procentowo spore odchylenia, jak to interpretować? Z wynikami mam się zgłosić dopiero na szczepieniu, ale nie daje mi to spokoju. dla informacji dodam, że WBC wynosi 9.32, RBC 3,34, HGB 10,1, HCT 29,2. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom limfocytów jest prawidłowy dla dziecka w tym wieku. Nieco podwyższony jest poziom monocytów, co wymaga kontroli morfologii za jakiś czas i wykonania rozmazu ręcznego. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u lekarza.