Wynik badania obrazowego mózgu 26-letniej osoby do analizy

Witam! Proszę o opinie. Uwidoczniono poj.drobne hiperintensywne ogniska w obrazach T2 i sekw.Flair w obrębie istoty białej płatów czołowych obu półkul mózgu. W płacie czołowym prawym widoczne trzy ogniska śr. 2mm,3mm oraz 4,5mm,w lewym płacie czołowym poj. ognisko śr. 6mmx4mm. W różnicowaniu należy uwzględnić zmiany naczyniopochodne oraz demielinizacyjne.Poza tym w obrębie struktur wewnątrzczaszkowych nie stwierdzono zmian ogniskowych. Jest to badanie bez kontrastu.

Piotr Jurczyk

Witam. Zawsze jest konieczność korelacji wyniku badania obrazowego z objawami klinicznymi - z jakiego powodu wykonywane było badanie?. W tak młodym wieku i u kobiety zmiany naczyniopochodne są wątpliwe, bardziej demielinizacja. Zachęcam do interpretacji w porozumieniu z prowadzącym neurologiem. Pozdrawiam.