Wynik badania poziomu kortyzolu i ACTH we krwi

Pani ginekolog-endokrynolog zaleciła mi badania poziomu kortyzolu i ACTH we krwi. Wyniki z grudnia 2014: kortyzol 836,3 nmol/l (norma rano 171-536) ACTH 28,1 pg/ml (norma 7,9-66,1) Po obejrzeniu wyników zaleciła wykonanie testu hamowania kortyzolu deksametazonem w dawce 1 mg: Wynik tego testu z lutego 2015: kortyzol 27,73 nmol/l Mógłby ktoś mi wytłumaczyć co oznaczają te wyniki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik jest prawidłowy, nastąpiło zahamowanie wydzielania kortyzolu, wynik z 836, zmniejszył się do 27. Można wykluczyc chorbę Cushinga.
Pozdrawiam