Wynik cytologii i zmiany zapalne

witam odebrałam wynik cytologi opis nastepujacy: zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem :komorki nabłonka płaskiego LSIL-zmiany sródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytozęHPV i moziwość CIN1 wskazana kolposkopia mam pytanie, co oznaczają te zmiany i czy przy tym badaniu bede miala pobierany wycinek

Lek. Tomasz Budlewski

kolposkopia do badanie przy pomocy odpowiedniego mikroskopu i pobraniu wycinków.

Aleksander Ropielewski

Zmiany wymagające wykluczenia raka. W badaniu kolposkopii wybarwia się śluzówkę okolicy szyjki macicy i w przypadku podejrzenia nowotworu pobiera wycinek podejrzany o zmiany nowotworowe.