Wynik MR kręgosłupa 44-letniej osoby do interpretacji
Badanie MR Kręgosupa L/S Trzony kręgów o prawidłowej wysokośći i sygnałach ,z niewielkimi osteofitami krawędzi przednio -bocznych Linijny,znacznie obniżony krążek Th11/Th12, bez istotnych wypukleń,bez zwężeń kanału kręgowego i kanałów korzeniowych . Zwyrodnieniowe obnizenie wysokości i sygnałów krążków międzykręgowych L3/L4iL5/31. Na poziomie L3/L4 centralno -obubocznie wypuklinka krązka uciska na worek oponowy i zwęża kanały korzeniowe w częściach dolnych . Po stronie prawej większe uwypuklenie krążka , który przylega do nerwu L3 w odcinku pozaotworowym. Na poziomieL4/L5 centralnie-obubocznie wypuklina krązka uciska na worek oponowy i zwęża kanały korzeniowe w częściach dolnych,bez istotnego ucisku na korzeni nerwów. Podobna ,nieco większa wypuklina krązka L5/S1 także bez widocznego istotnego ucisku korzeni i nerwów . Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie ok.11mm. Na poziomach L4/L5 i L5/S1 widoczne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych . Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów , stożek końcowy na poziomieL1

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej interpretacji powyższego wyniku będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.