Wyniki badań hormonów wykonanych dwa dni przed okresem

Otrzymałam od Państwa odpowiedź jednak odpowiedź jest bardzo powierzchowna, ale z uwagi na to że ja sama nie podałam wystarczających informacji. Więc jeszcze raz mam zapytanie odnośnie wyników. Mam 32 lata, miesiączkuje bardzo nieregularnie a wyniki zrobiłam przed okresem 2 dni. A oto moje wyniki: FSH 6,23 mIU/ml, LH - 3,70 mIU/ml, Prolaktyna - ,98 ng/ml. Proszę jeszcze raz o troszkę konkretniejszą odpowiedź. Mimo wszystko chcę udać się do ginekologa. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki badan hormonalnych takich jak FSH i LH nie powinno sie wykonywać w tym okresie cyklu. Natomiast wynik prolaktyny jeżeli wynosi 98 to jest zbyt wysoki. Wcześniej wydaje mi sie ze pisała Pani 1,98 co jest z kolei wynikiem zbyt niskim. Zalecałbym udać sie do lekarza ginekologa celem konsultacji. Pozdrawiam