Wyniki badań na toksoplazmozę u 21-latki

Wyniki badań na toksoplazmozę wyglądają następująco Przeciwciała w kl. IgG [IU/ml] 421,20 Przeciwciała w kl. IgM [S/CO] 0, 30. Jak należy to interpretować? Dziękuję za odpowiedź.

Taki wynik zazwyczaj oznacza że przebyła Pani zakażenie toksoplazmozą w przeszłości i wytworzyła pani przeciwciała przeciwko temu pierwotniakowi. Proszę o kontakt z lekarzem chorób zakaźnych, który zadecyduje czy nie są potrzebne dodatkowe badania kontrolne, szczególnie jeśli planuje Pani zajść/jest w ciąży.