Wyniki badania hormonów tarczycy a choroby tarczycy

Witam. Proszę o interpretację wyników (pytałam wcześniej podobnie, ale mam dodatkowe wyniki) : TSH-0,075, FT3-2,91, FT4-1,14. Czyżby to wskazywało na inną chorobę niż tarczyca ? Jestem mocno zaniepokojona. Pozdrawiam. Grażyna G.

Lek. Tomasz Budlewski

Zakładając, że fT4 jest obniżone (ponieważ nie podaje Pani norm, które w różnych laboratoriach są różne, dlatego tylko mogę "zakładać") to powyższe wyniki mogą wskazywać na wtórną/trzeciorzędową niedoczynność tarczycy. Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarski. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa.