Wyniki badania TK głowy i uczucie gorąca

Witam, pisałem już odnośnie badania TK głowy bez kontrastu jednofazowe, 24 lata, 178cm , 64kg. Chciałbym wiedzieć czy przyjąłem jakieś potworne dawki tego promieniowania rentgenowskiego, bo mam wrażenie że odczuwam uczucie gorąca i pieczenie skóry głowy od tego. Podaję parametry tego badania: Images: 48, przez 13 sekund parametry 140kV i 340mA, 2,5mm(cokolwiek to jest), przez pozostałe 7 sekund 120kV i 340mA, 5mm. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie doszło do awarii urządzenia to nie doszło do napromieniowania, które mogłoby powodować takie objawy. Przyczyny należy upatrywać gdzie indziej.

Witam serdecznie,

Dawka promieniowania w badaniu TK głowy bez kontrastu to 2 mSv. Jest to dawka bezpieczna dla pacjenta, więc nie ma powodów do obaw. Co do dolegliwości Pana to sugeruję udać się do lekarza rodzinnego i nim skonsultować Pana objawy.

Pozdrawiam.