Wyprostowanie pleców a częste garbienie się

Witam.Nawykowo garbię się.Próbuję się prostować,i kregoslup szyjny i ledzwiowy,ale wtedy natomiast...moj oddech wydaje się jakby płytszy ...A podobno prosty kregoslup sptrzyda dotlenieniu.Ja mam zgryz prawidlowy i nos odetkany.Czy gdy przyzwyczaję sie do wyprostowanych plecow to oddech stanie się pełny?

Podejrzewam, że wytłumaczenie jest proste. Prostując się wciągasz brzuch i oddychasz tylko torem żebrowym.
Proszę skontaktować się z rehabilitantem lub trenerem fitness i popracować nad torem przeponowym oddychania - i postura będzie lepsza, i oddech pełniejszy