Wysypka na skórze po antybiotykoterapii u dwulatka

pomuzcie bo zaraz zglupieje synek ma dwa lata mial czerwone gardlo i goraczke przez trzy dni dostal od lekarza sumamed forte 200 przy drugiej dawce zauwarzylam u niego wysypke taraz jest drugi dzien juz po antybiotyku a wysypke ma na twarzy raczkach brzuchu i nuzkach i do tego zaczyna miec ostry kaszel co mam robic pomuzcie lekarz powiedzial ze to do dwuch dni minie a tego jest coraz wiecej a zyrtec nie pomaga POMOCY

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę ponownie skontaktować się z lekarzem pediatrą/rodzinnym, który widział wcześniej dziecko i zlecił antybiotykoterapię. Niezbędna jest ocena kliniczna wysypki i zmodyfikowanie leczenia.