Wzięcie tabletek placebo zamiast aktywnych

witam mam pytanie biore tabletki już około 2 lat nie wiem jak to się stało ale po skończeniu opakowania zaczęłam brać kolejne tylko nie te co potrzeba zamiast aktywnych różowych wzięłam kolejne 2 białe czyli w sumie nie 7 a 9 białych, potem wzięłam 1 różową i nie wiem czy dobrze zrobiłam co mam dalej robić... brac czy przestać, z lekarzem mogę spotkać się dopiero w czwartek proszę o szybką pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek różowych. Ponieważ skuteczność antykoncepcyjna jest obniżona, proszę zabezpieczać się dodatkowo przez kolejne 7 dni.