Zaciemnienie sutków a ciąża

Witam :) Przez ostatnie dni zauważyłam że moje sutki pociemniały. Jestem w trzecim dniu miesiączki a na internecie nie mogę znaleźć nic prócz tego że jest to objaw ciąży. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Małgorzata Panek

Hiperpigmentacja sutków jest częstym objawem ciąży, ale występuje także przy niektórych zaburzeniach hormonalnych czy też po opalaniu biustu.
Może się Pani skonsultować z ginekologiem, który po zbadaniu Pani piersi stwierdzi czy jest coś niepokojącego.
W ciąży zdarzają się krwawienia, więc dla pewności radziłabym wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam