Zainteresowanie sporo starszymi mężczyznami

Mam dopiero 19 lat, ale od zawsze podobali mi się starsi mężczyźni nawet do 40 lat, bardzo mnie to przeraża i nawet moja przyjaciółka uważa, że nie jest to normalne. Czy jest coś ze mną nie tak?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą potrzebami, preferencjami, gustami itp. Nie ma w tym niczego niepokojącego.
Zachęcam jednak do refleksji, skąd to Pani upodobanie akurat do starszych mężczyzn. Jakie Pani potrzeby zaspokajałaby taka relacja? Czy jest to fascynacja raczej urodą, atrakcyjnością, cechami wyglądu - czy też cechami intelektualnymi starszego mężczyzny? A może poczucie opieki, poczucie bezpieczeństwa, które by zapewniał? A może prestiż społeczny?
Czy chciałaby stworzyć związek w najbliższej przyszłości? Czy wyobraża sobie Pani, że mogłaby związać się także z mężczyzną młodszym?

Pozdrawiam!

Witam, skoro ten fakt budzi Pani przerażenie sugeruję odbycie kilku konsultacji u psychoterapeuty, ich efektem może być zrozumienie samej siebie w opisanym aspekcie, podjęcie zmiany preferencji lub ich zaakceptowanie, zależnie od ich przyczyn i wielu innych czynników. Pzodrawiam