Zamiana leku Tegretol na inny lek przeciwpadaczkowy, przy którym można spożywać alkohol

Zażywam tegretol cr 400 rano i wieczorem. Jak wiadomo nie mogę spożywać alkoholu. Czy jest możliwość zmiany leku po 1,9 roku leczenia tymże lekiem, na lek przeciwpadaczkowy (jeden incydent padaczkowy) przy którym mógłbym spożywać alkohol?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli stosowany lek jest skuteczny, zdecydowanie nie powinno się zmieniać terapii. Tym bardziej, że żaden z leków przeciwpadaczkowych nie powinien być łączony z alkoholem. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurologiem, który prowadzi Pana leczenie.