Zatkany nos i uszy u 33-letniej osoby

Mam problem z zatkanym nosem. Czuję,że nie oddycham w pełni swobodnie. Przeważnie jedna z dziurek jest bardziej zatkana. Najbardziej dokuczliwe jest to w nocy. W dzień w pozycji stojącej lub siedzącej nie jest tak źle. Nie mam bólu zatok ani głowy, ale czuję przy wdechu i wydechu tak jakby coś przeszkadzało w normalnym przepływie powietrza przez nos. Próbowałam już różnych soli morskich, kropli i aerozoli, także ziołowych i nie mogę odetkać nosa. Do tego ostatnio zatkało mi też uszy.

możesz mieć nieżyt trąbki słuchowej, skrzywioną przegrodę nosa, przerośnięta małżowinę nosową- trochę tego jest