Zniesiona lordoza szyjna, dehydratacja bez obniżenia wysokości krążków i osteofity na krawędziach trzonów w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

witam jestem po rezonansie kregosłupa szyjnego chciałabym wiedziec co oznaczaja wyniki ... zniesiona lordoza szyjna dehydratacja bez obnizenia wysokosci krażków c3/c4 c4/5 z towarzaszacymi osteofitami na krawedziach trzonów . Szerokopodstawna prawo strona wypuklina krażków c3 / c4 c4 /c5 wraz z zaostrzeniami na tylnych krawedziach trzonów uciskaja worek oponowy modeluja korzenie nerwowe w zachyłku i otworze po prawej .. pozatym nie stwierdza sie dyskopati szyjnej oraz ucisków krażków na worek

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.