Żółta wydzielina z nosa u 5-letniego syna

Witam ponownie. Syn 5 lat ma od 1,5 tygodnia żółty katar. W środę dostał temperatury 38 stopni. Wczoraj miał również 37,8-38. Mieliśmy wizytę u laryngologa ale katar był delikatnie żółty-bardziej przeźroczysty. Kazano podawać ibum w razie wyższej goraćzki, migdały rozpluchnione ale bez nalotów więc antybiotyku nie podano. Przerośnięty migdał. Avamys zwiękoszno przez 5 dni 2 razy dz. Dziś gorączki nie ma a katar ciemnożółty z domieszką krwi. Czy to steryd? Co robić? Czy coś jeszcze mogę podać?

To steryd. Sterydów nie podaje się w schorzeniach wirusowych. Ale żółta wydzielina to zakażenia bakteryjne. Wymazy a przede wszystkim pozbyć się przyczyny jego chorowitości czyli migdałka trzeciego. wyrzucić z domu IBUMY...uszkadzają szpik.