Związek z partnerem, któremu odpowiada stagnacja w życiu

Ojciec mojego partnera popełnił samobójstwo, gdy ten był nastolatkiem. Matce było bardzo ciężko. Jak budować relacje z takim partnerem, który boi się wziąć życia we własne ręce, boi się działać, odpowaida mu stagnacja i kazdy dzień taki sam, bez emocji, wszystko jest mu obojętne

Witam. Może partner potrzebuje fachowej pomocy i można mu to podpowiedzieć aby pomyślał o psychoterapii. Również pani może zawsze porozmawiać ze specjalistą co panią trapi.
Trudno tak dać odpowiedź na to co pani pisze. Przeszła mi nawet depresja przez mysl, że może partner na nią cierpi.

Dzień dobry.

Abstrahując od partnera, warto się zastanowić, z jakiego powodu utrzymuje Pani relację, w sens której sama Pani wątpi. Wydaje się, że pomocna byłaby konsultacja psychologiczna, podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się własnym motywom i powodom, dla których decyduje się Pani na związek z osobą, którą będzie Pani musiała się zajmować i wyręczać - jak rozumiem, tak jak wcześniej robiła to matka.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Każdy człowiek jest inny, ma ukształtowaną przez całe życie osobowości, specyficzne doświadczenia, relacje z rodziną, historię poprzednich związków itp. Zarówno Pani partner - jak i Pani. Przyczyny Państwa trudności, trudności w relacji między Wami są na tyle głębokie i utrwalone, że prawdopodobnie trudno o proste porady działania. Ważna byłaby wspólna z partnerem (lub każdego z Was z osobna, a jeśli to niemożliwe - to tylko Pani) głębsza refleksja nad tym, czy oboje chcielibyście zmian, jeśli tak, to jakiej i czy jest możliwe jej osiągnięcie.

Pozdrawiam!