Trwa ładowanie...

Depresja problemem społecznym

Choroby są problemem, z jakim ludzkość walczy od zarania dziejów. Cierpieć można na niezliczoną ilość dolegliwości wywołanych różnymi czynnikami. Jednak wśród wielu schorzeń, choroby psychiczne są uważane za zjawisko marginalne i niezwykle wstydliwe. Dzieje się tak głównie z powodu nieświadomości i braku odpowiedniej wiedzy wśród ludzi.

Choroby psychiczne są równie powszechne, jak inne ciężkie schorzenia, a ich przebieg jest bardzo dotkliwy. Z tego powodu należą one do jednego z najpoważniejszych problemów społecznych przełomu wieków.

Depresja jest jedną z cięższych chorób psychicznych, gdyż zaburza funkcjonowanie człowieka na wielu płaszczyznach. Powoduje często niezdolność do samodzielnego dbania o własne potrzeby. Przez to zaburza funkcjonowanie najbliższego otoczenia chorego.

Zobacz film: "Co łączy bezsenność z depresją?"

Depresja i stany podobne do depresji są bardzo poważnymi problemami dotyczącymi znacznej części społeczeństwa. Ludzie ciągle nie zdają sobie z tego sprawy i uważają, że ich ten problem nie dotyczy. Natomiast depresja i inne zaburzenia psychiczne wpływają na życie wielu ludzi, tych chorych i tych w najbliższym otoczeniu chorego. Dlatego tak ważne jest dbanie o edukację społeczeństwa i uświadamianie, że problem chorób psychicznych dotyczy nie tylko wąskiej grupy chorych, ale wszystkich ludzi.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Kto choruje na depresję?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza