175 cm wzrostu w wieku 15 lat: czy to za dużo?

Mam 15 i 175 cm wzrostu. Boję się, że jeszcze urosnę. Jak na dziewczynę wydaje mi się, że jestem za wysoka. Czy będę jeszcze rosła?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które służą do oceny prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży Twój wzrost znajduje sie na poziomie 97. centyla. Oznacza to że jest to górna granica normy dla Twojego wieku i płci. Ponieważ zbyt duży wzrost może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi powinnaś udać się na wizytę do lekarza. Nie da się jednoznacznie określić czy jeszcze urośniesz. Ponieważ okres dojrzewania jeszcze się nie zakończył można przypuszczac iż przybędzie Ci jeszcze kilka cm.