Badanie densytometryczne kości i leczenie bisfosfonianami

Witam, mam 22 lata, pół roku temu zostałam skierowana na badanie densytometryczne, t-score wyniósł -2.05,poziom witaminy d3 w surowicy 5.12 ng/ml. Przez 4 miesiące brałam osteogenon 3x1, i vigantoletten 5x1000IU dziennie. Poziom witaminy d3 podskoczył do 45.69, poziom wapnia w surowicy 9.6 mg/dl. Po zakończeniu leczenia wapniem i witaminą d3 wprowadzono do mojego leczenia Bofenos 3x1 tabletka dziennie. Czy leczenie bifosfonianami w moim przypadku jest aż tak konieczne? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zastosowane leczenie jest prawidłowe. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.