Oznaczenie poziomu wapnia i witaminy D

Witam mam 22 lata chlopak, prawie maksimum wapnia i 9,03 witaminy D (niedobór). Lekarz przepisal mi wapń Vigantoletten 1000 ktory zle reaguje z wapniem. Mam prawie max wapnia a lekarz przepisal mi wapń - dziwne. Na dodatek ten lek zle współgra z wapniem czy powinienem to brać? Jesli tak to razem? Na raz czy oddzielnie

Lek. Tomasz Budlewski

Viganotoletten to cholekalcyferol będący pochodną witaminy D 3 a nie wapń. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli ma Pan jakieś wątpliwości proponuję udać się do lekarza i zasugerować zmianę na witaminę D 3.