Badanie poziomu glukozy w krwi a dieta

Dzisiaj w naszym mieście była możliwość wykonania badania cukru, tak z ciekawości zmierzyłem miałem wynik 65 po śniadaniu i nie jadłem słodkiego. Bardzo rzadko jem słodkie. Czy muszę się takim wynikiem przejąć, zacząć się inaczej odżywiać?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej ma Pan tzw. hipoglikemię reaktywną. Proszę wykonać test obciążenie 75 g glukozy z jednoczasowym oznaczeniem glukozy i insuliny - na czczo, 1h i 2 h po wypiciu glukozy. Z wynikami proszę udać się do lekarza, z pewnością zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz