Białe plamy na zębach

Witam :) Od dłuższego czasu stosuję żel Apacare&Repair bo mam białe plamki na zębach(odwapnienie szkliwa) czy już mi nie pomoże ten żel a może trzeba go więcej stosować bo już prawie kończy mi się tubka z żelem bo to może jest tylko pic na wodę i nie pomoże mi .Czy lepiej wybielić zęby?.Od czego powstają białe plamki na zębach myję 2 razy dziennie zęby,raz dziennie nitkuję (wieczorem) i od czasu do czasu stosuje płyn do płukania jamy ustnej? Pozdrawiam :)

Wybielanie nie pomoże. Białe plamki pozostaną tak samo lub nawet bardziej widoczne. Taką ma Pan urodę zębów. Obecność takich plamek jest tylko defektem estetycznym, nie zagraża w żadem sposób zdrowiu zębów. Jeśli Panu to przeszkadza, można pomyśleć o licówkach.

Fluoroza jest trudnym problemem stomatologicznym. Każdy przypadek jest inny i bez konsultacji w gabinecie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W niektórych przypadkach pomaga wybielanie. Są jeszcze specjalne pasty ścierne stosowane tylko w gabinecie które mają na celu optyczne "ukrycie" plam.

Witam. Te białe plamki to może być fluoroza ( od nadmiaru fluoru w środkach higieny j. ustnej). Jeśli szkliwo zostało zniszczone na całej grubości trudno będzie sie pozbyć tych plam. Wybielanie może tylko pogłębić różnicę między plamą a zębem. Proszę zgłosić się do dentysty, który oceni co w Pana przypadku będzie najlepsze.