Ból i pieczenie oczu a makijaż

Od dobrych dwóch miesięcy mam problem z oczami ,nie występuję on każdego dnia ale przeważnie .Używam podkładu ,nakładam go również w okolicach oczu żeby się nie odznaczało ,używam też tuszu do rzęs i tyle.Ale po kilku godzinach , oczy zaczynają mnie piec ,muszę brać wacik i przemywać kąciki wodą,albo chusteczką ,gdy świeci słońce jest jeszcze gorzej ,zmieniałam podkłady i tusze a i tak to samo.Moja mama powiedziała że używam zbyt dużo pudru ale przedtem też tyle używałam i nic się nie działo.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie doszło do uczulenia na jeden z podstawowych składników tuszu do rzęs lub podkładu.
Powinna Pani przez kilka dni zrezygnować z ich stosowania i obserwować czy objawy podrażnienia oczu się powtarzają. Powinna Pani udać się do okulisty (aby wykluczyć zapalenie spojówek i inne choroby okulistyczne) i alergologa celem konsultacji.