Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i pieczenie oczu a makijaż

Od dobrych dwóch miesięcy mam problem z oczami ,nie występuję on każdego dnia ale przeważnie .Używam podkładu ,nakładam go również w okolicach oczu żeby się nie odznaczało ,używam też tuszu do rzęs i tyle.Ale po kilku godzinach , oczy zaczynają mnie piec ,muszę brać wacik i przemywać kąciki wodą,albo chusteczką ,gdy świeci słońce jest jeszcze gorzej ,zmieniałam podkłady i tusze a i tak to samo.Moja mama powiedziała że używam zbyt dużo pudru ale przedtem też tyle używałam i nic się nie działo.
KOBIETA ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co wywołuje jego wzrost? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Prawdopodobnie doszło do uczulenia na jeden z podstawowych składników tuszu do rzęs lub podkładu. Powinna Pani przez kilka dni zrezygnować z ich stosowania i obserwować czy objawy podrażnienia oczu się powtarzają. Powinna Pani udać się do okulisty (aby wykluczyć zapalenie spojówek i inne choroby okulistyczne) i alergologa celem konsultacji.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy