Ból piersi i wyczuwalne guzki u 14-letniej córki

Witam. Moją 14 letnią córkę od 2 lat bolą piersi. Mówi, że wyczuwa w nich także okrągłe i płaskie na całą pierś guzki. Ból nie jest uciążliwy, ale nie może leżeć na brzuchu i wyczuwalny jest przy dotyku. Dodam, że piersi ma nie duże, mniej więcej takie jak w III fazie skali Tannera. Czy wymaga to konsultacji lekarskiej? Przyjmowania leków?

Na pewno wymaga konsultacji lekarskiej, aby określić czy te zmiany w piersiach są jakąś patologią czy tylko związane z "grą" hormonalna jaka może występować u dziewczyn w jej wieku.