Ból szóstki po leczeniu a planowanie wyjazdu

Witam.Ostatnio poddałam leczeniu 2 zęby-dwie 6 po lewej stronie.Jeden 2 tyg. temu,drugi wczoraj.W tym pierwszym została założona plomba biała,w tym drugim tylko jakieś lekarstwo.Zastanawia mnie czy ten pierwszy ząb powinien nadal boleć (nie wiem jaki był ubytek, miałam znieczulenie).Lekarka twierdzi że ból może się utrzymywać do 3 tygodni.Jednakże chciałam wyjechać za granicę-nie byłoby mnie 1,5 miesiąca.Czy po powrocie czeka mnie tylko leczenie kanałowe?Co mogę zrobić jeszcze przed wyjazdem?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić jednoznacznie ponieważ nie wiem jak duży był zakres ubytku i jakie zastosowano leczenie. Z opisu wynika, że w przypadku drugiego zęba założony jest opatrunek, po którym kontynuowane będzie leczenie kanałowe.

 Lek. Aleksander Ropielewski

proszę zaufać lekarzowi, jeśli ubytek nie był duży i został całkowicie oczyszczony - będzie dobrze - opisywane są przypadki nadwrażliwości po założeniu kompozytu utrzymujące się nawet do dwóch lat
pozdrawiam
lek., lek. stom. Bogdan Jaremczuk