Ból zęba podczas nagryzania pomimo leczenia stomatologicznego

Problem z zębem (6) po ekstrakcji (7) 6 dni temu została mi usunięta dolna siódemka. Jakoś się goi. Jednak mam problem z szóstką. Mianowicie kiedyś przy gryzieniu czegoś miękkiego mój ząb przeszywał ból, poszedłem z tym i moja doktór znalazła próchnice i bez kanałowego wypełniła, w efekcie czego w ogóle nie mogłem gryźć. Zrobiła jeszcze raz, dalej to samo. Teraz po ekstrakcji tej siódemki wystarczy, że ząb dotknę językiem i czuje ból. Gdybym coś ugryzł... Czy to znak, że trzeba zrobić kanały?

Dzien dobry, nałożyły się dwie sprawy, jedna to nadwrażliwość pozabiegowa po leczeniu zęba , ona po około dwóch do grzech miesięcy powinna ustąpić. Natomiast po usunięciu zęba ząb sąsiedni może boleć, ponieważ podczas ekstrakcji zębodół sie rozpręża i może dać reakcje ze strony zęba sąsiedniego. Jeżeli te dolegliwosci i nie ustapią, powinien Pan udać się do lekarza, który prawdopodobnie przełęczy kanałowo ten bolący ząb. Pozdrawiam :)