Bóle brzucha po stosowaniu Depakine i Alproxa

brałem Depakine chrono 300 wczesniej 2 razy dziennie / wszystko było ok /od 3 dni biore 3 razy dziennie .dodatkowo od 3 dni lekarz mi zapisał alprox 0,5 w ilosci 1 tabl. dziennie/poł rano i poł wiecz./ od tego czas mam po południu lekkie bule brzucha , czuje gorycz . czy to moze byc od Depakine branego w południe czy moze od Alproxa? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się być to, że opisane objawy są wynikiem preparatu Alprox, a nie Depakine. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zmodyfikuje leczenie. Proszę także pamiętać, że Alprox to lek uzależniający - nie powinien być stosowany dłużej niż 3-4 tygodnie.