Bóle zęba po założeniu antybiotyku

witam miałam przegląd ząbków doktorka założyła mi antybiotyk do 7 ostatniego zęba.zab mnie bolał był tak jakby brudny ale podobno to od resztek pokarmu.po co sie daje taki antybiotyk.ząb mnie nadal pobolewa od 3 dni od zalożenia antybiotyku.po co daja taki antybiotyk czy pomoże

Witam,
z Pani opisu bardzo trudno powiedzieć co zostało założone do zęba. Najrozsądniej będzie skontaktować się z panią doktor aby powiedziała jaki jest dalszy plan leczenia w przypadku kiedy ból nie ustąpił.