Bolesność kolana po artroskopii u 19-letniej osoby

Witam, 10.2014 zaczelo bolec mnie kolano. Artroskopie mialam 9 tygodni temu,zrobiono debridement klykcia przysrodkowego i uwolnienie faldu polksiezycowatego. Kolano jednak znow blokuje sie, mam problem z chodzeniem,siedzeniem, kolano ucieka na bok. Ortopeda stwierdzil, ze wszystko jest ok.W rezonansie przed zabiegiem wyszlo uszkodzenie lakotki przysrodkowej, acl czesciowo uszkodzone i chondromalacja rzepki 2 stopnia. Czy powinnam udac sie do innego lekarza? Czy czeka mnie kolejny zabieg?

Witam,
Opisywane przez Panią objawy mogę swiadczyć o niestabilności stawu kolanowego wynikającego z niewydolnośći ACL - taka sytuacja wymaga rekonstrukcji ACL. Sugeruję konsultację u ortopedy, ewentualne wykonanie ponownego rezonansu. Oczywiście decyzję o ponownym zabiegu można podjąc tylko i wyłącznie po rozmowie i badaniu jednak obawiam się, że zabieg będzie konieczny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu