Brak akceptacji w szkole a myśli samobójcze

Witam. Mój problem jest taki, że nie czuję akceptacji w szkole, nikt mnie nie lubi. Idę już 2 rok do tej szkoły, dla mnie ta szkoła to totalny HORROR. Chciałem iść do innej szkoły ale Tata nie chce mnie przepisać. Nie wiem już co robić, mam myśli samobójcze. ;((((( Nienawidzę tej szkoły! POMOCY!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Sylwia Segin

Witam,
Problem braku akceptacji w szkole dotyka wielu uczniów. Zastanawiałaś się, co jest powodem braku akceptacji ze strony koleżanek i kolegów? Jesteś bardziej przystojny? Lepiej się uczysz? A może to kwestia komunikacji i znalezienia wspólnego języka?
Proponuję szczerą rozmowę z Rodzicami - taką z wyjawieniem wszystkich argumentów, i dokładnym opisaniem swojego stanu emocjonalnego. Wspólnie przeanalizujcie - NA SPOKOJNIE! - wszystkie "za" i "przeciw" nowej szkoły. Może warto udać się na konsultację psychologiczną, która pozwoli przyjrzeć się Waszym relacjom i odkryć klucz do rozwiązania?

Lek. Paweł Baljon

Witam Cię serdecznie. Jeżeli rzeczywiście masz myśli samobójcze to proszę pamiętaj iz sprawa jest bardzo niebezpieczna. Warto z pewnością porozmawiać z tatą na ten tema. Jeżeli nie, to polecam wizytę u szkolnego psychologa. Nie bagatelizuje tej sprawy. Koniecznie zwróć się o pomoc do specjalisty.