Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak akceptacji w szkole a myśli samobójcze

Witam. Mój problem jest taki, że nie czuję akceptacji w szkole, nikt mnie nie lubi. Idę już 2 rok do tej szkoły, dla mnie ta szkoła to totalny HORROR. Chciałem iść do innej szkoły ale Tata nie chce mnie przepisać. Nie wiem już co robić, mam myśli samobójcze. ;((((( Nienawidzę tej szkoły! POMOCY!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak odróżni reakcję depresyjną od depresji?

Mgr Sylwia Segin
Mgr Sylwia Segin Dietetyk

Witam, Problem braku akceptacji w szkole dotyka wielu uczniów. Zastanawiałaś się, co jest powodem braku akceptacji ze strony koleżanek i kolegów? Jesteś bardziej przystojny? Lepiej się uczysz? A może to kwestia komunikacji i znalezienia wspólnego języka? Proponuję szczerą rozmowę z Rodzicami - taką z wyjawieniem wszystkich argumentów, i dokładnym opisaniem swojego stanu emocjonalnego. Wspólnie przeanalizujcie - NA SPOKOJNIE! - wszystkie "za" i "przeciw" nowej szkoły. Może warto udać się na konsultację psychologiczną, która pozwoli przyjrzeć się Waszym relacjom i odkryć klucz do rozwiązania?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam Cię serdecznie. Jeżeli rzeczywiście masz myśli samobójcze to proszę pamiętaj iz sprawa jest bardzo niebezpieczna. Warto z pewnością porozmawiać z tatą na ten tema. Jeżeli nie, to polecam wizytę u szkolnego psychologa. Nie bagatelizuje tej sprawy. Koniecznie zwróć się o pomoc do specjalisty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy