Jak pomóc siostrze, która ma myśli samobójcze?

Witam. Moja młodsza siostra chciała popełnić samobójstwo. Gdy chciała się dowiedzieć prawdy o pewnej dziewczynie właściwie o jej rodzinie. Powiedziała całą prawdę tylko mi bo do mnie ma zaufanie. Tego dnia pomógł jej trener przytulił ją porozmawiał, dodam że on miał problemy z alkoholizmem a ona go wyciągnęła. Są najlepszymi przyjaciółmi. Od tego dnia Kasia nie jest sobą wyzywa wszystkich... Koleguje się z panem Rafałem. W szkole nie ma przyjaciół... O terapii nawet nie myślę... Jak mogę pomóc?
ponad rok temu

Witam. Za mało jest tu informacji żeby się można do tego lepiej odnieść. Może warto powiedzieć rodzicom o myślach samobójczych siostry skoro o terapii nie ma mowy.
Magdalena Brabec

Witam,
Skoro siostra ma do Ciebie zaufanie spróbuj porozmawiać z nią szczerze, zapytać o powód zmian w jej zachowaniu. Mało konkretnie piszesz o przyczynach pojawienia się u siostry myśli samobójczych... Jeśli jednak siostra wciąż myśli o śmierci, warto umożliwić jej spotkanie ze specjalistą, może w waszej szkole dyżuruje lub jest zatrudniony psycholog? Na pewno nie można zlekceważyć tego problemu.
Pozdrawiam