Jak zwalczyć myśli samobójcze?

Odkąd spotykam się z chłopakiem (ok 5 msc) powróciły mi myśli samobójcze. Dzieje się tak gdy sprawi mi, w subiektywnej ocenie, jakąś przykrość (np. ostatnio nie chciał się ze mną spotkać, chociaż miał wolny wieczór, a następne spotkanie, z powodu obowiązków, jest przewidziane dopiero za tydzień). Zawsze miałam problemy z emocjonalnością, jednak takiej chęci samobójstwa nie czułam od ok. 5 lat. Mam 22 lata i jest to mój pierwszy "poważny" związek. Na co dzień jestem osobą pozytywną i radosną.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze wynikają
z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Prawdopodobnie jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale sprawdza się
farmakoterapia wspomagana psychoterapią,
której celem jest m.in. zdobycie umiejętności
radzenia sobie ze stresem i wzmocnienie
poczucia własnej wartości.
Terapeuta pomoże też Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zwlekać i skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu i proszę poprosić o skierowanie na terapię,do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu.

Jeśli pojawiłyby się myśli samobójcze, proszę niezwłocznie skontaktować się z całodobowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Krakowie, gdzie bezpłatnie specjaliści udzielą Pani potrzebnej pomocy ( po wstępnym rozpoznaniu sprawy).

Życzę Pani troskliwego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Biorąc pod uwagę iż wspomniane myśli samobójcze pojawiały się wcześniej oraz to że pojawiają się one teraz a związane są z czymś niestabilnym jak związek dwojga młodych ludzi, oraz biorąc pod uwagę iż Pani emocje nie są pod Pani kontrolą a zależą w dużej mierze od chłopaka, zalecałabym skorzystanie z pomocy psychologicznej w celu osiągnięcia równowagi emocjonalnej, przypatrzeniu się relacji w której się Pani znajduje, swojemu poczuciu własnej wartości a to wszystko miałoby na celu i w efekcie również uporanie się z myślami samobójczymi, które obecnie się nasiliły.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, proszę nie lekceważyć problemu i jak najszybciej udać się po pomoc do gabinetu psychologicznego bądź psychiatrycznego. Ponieważ nie pierwszy raz dopadają Panią myśli samobójcze prawdopodobnie potrzebna będzie psychoterapia, która pomoże Pani ustabilizować swój stan emocjonalny (niewykluczone, że przyda się tu również terapia farmakologiczna, dlatego polecam również konsultację psychiatryczną) i odzyskać radość z życia. Powodzenia, pozdrawiam , Monika