Brak akceptacji wybranka życia

z mojego punktu widzenia czuję się bardzo doceniana i kochana wiem o tym doskonale ze Gdy zdarzy się coś złego z pewnością moge liczyć na mego narzeczonego w 200% ponieważ nie raz miałam okazję to sprawdzić.Natomiast w towarzystwie również nie zauważyłam nic niepokojącego w jego zachowaniu jest czuły i opiekuńczy.W trudnych sytuacjach radzi sobie zaskakująco dobrze darzy do swoich celów i jestem z niego mega dumna.I tu problem z rodzicem i siostra gdyż go nieakceptuja żaden argument nie działa;(

Na siłę nikogo się nie zmusi by kogoś lubił lub akceptowal - niestety. Proponuję zająć się sobą, a być może z czasem rodzina dostrzeże sama zalety pani narzeczonego i go zacznie tolerować. Działania na siłę mogą jedynie doprowadzić do odwrotnych skutków. Pozdrawiam

Jaki jest Pani dylemat? Opisała Pani sytuację, wspaniałego partnera, brak akceptacji rodziny, ale nie bardzo wiem czego by Pani chciała? Czy chce Pani, aby partner był zaakceptowany, czy chce Pani żyć (jakoś) z brakiem tej akceptacji, czy chce Pani zrozumieć brak akceptacji, czy może coś innego? Tak się czasem zdarza, że wybierany jest partner, który nie odpowiada rodzinie. Pani widzi go inaczej, a siostra i rodzic również coś innego w nim dostrzegają. To od Pani zależy, czy chce Pani z nimi o tym porozmawiać (z założeniem, że mogą powiedzieć coś, co się Pani nie spodoba) czy tez uważa Pani, że taka rozmowa nic nie wniesie. Zdaje się, że Pani na razie postanowiła ich przekonać, że Pani partner jest takim, jakim Pani go widzi, a czy oni wypowiedzieli się czemu go tak bardzo nie lubią? Ostateczną decyzję i tak podejmuje Pani. Wszystkiego dobrego.

Witam serdecznie,
Wspomina Pani, iż zachowanie partnera nie jest niepokojące i wszystko wskazuje na szczęśliwą relację. Jednakże najbliżsi nie akceptują Pani wyboru. Niestety na siłę nie można przekonać innych by zmienili zdanie na dany temat. To Pani wybiera swojego partnera i to Pani ma czuć się z nim szczęśliwa. Jeżeli nic Pani nie niepokoi, nie martwi i nie sprawia, że czuje się Pani źle w obecnej relacji - proszę skupić się na tym co sama Pani czuje do partnera i co on czuje do Pani.

Magdalena Rachubińska