Brak apetytu u 5-letniego dziecka

Mamy problem z 5-letnia corka.Bardzo malo je.przykladowo:rano 100ml bebiko 4.obiad w przedszkolu kilka lyzek.w domu troszke posmakuje.kolacja-z reguly nie ma na nic apetytu.ewentualnie kromka chleba z maslem.porada lek.pediatra-ale jest w normie wagowej.Badanie krwi-ok.8m-cy temu-niedobor zelaza-przyjmowala lek.Wnocy b. zgrzyta nieraz zabkami-badanie na pasozyty-nie wykryto.W nocy chrapie nieraz dusi ja-badanie laryngologa-maly trzeci migdal-lek NASOMETIN-kontrola za pol roku.Martwimy sie o nia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety bez wykonania badania i ewentualnych badan dodatkowych cieżko mi jest cokolwiek zalecić. Zalecam wizyte u lekarza pediatry i ewentualnie specjalisty gastroenterologi dziecięcej. Pozdrawiam

Witaj,

najczęstszą przyczyną braku apetytu u dzieci jest zbyt częste/duże spożywanie słodyczy, a nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że słodycze to też napoje w tym wody smakowe, serki homogenizowane, jogurciki owocowe i tym podobne. Niektórzy żywieniowcy wręcz mówią o kategorycznym podawaniu dzieciom produktów spożywczych przeznaczonych dla dzieci. Musi Pani włożyć bardzo dużo wysiłku w rozszerzenie diety dziecka, bo w tym wydaje mi się jest największy problem, przekładający się z kolei na niedobór żelaza. Wspólne przyrządzanie posiłków i posiłki i ich przyrządzanie bardzo w tym pomagają. Warto również spróbować "śmiesznych kanapek" Efekty na pewno nie pojawią się od razu, musi Pani poświęcić dużo czasu i cierpliwości, ale równocześnie spróbować nie stresować dziecka- jeśli nie ma ochoty czegoś zjeść to nie, może następnym razem zechce a równie dobrze może się okazać że tego po prostu nie lubi.
http://jarnuszewska.dobrydietetyk.pl/porady/zdrowie-dzieci/jadlospis-dla-dzieci/

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl