Brak ciąży przy stosunkach bez zabezpieczeń

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie stosunków przerywanych. Od około 3 lat moją i mojego narzeczonego jedyną metodą antykoncepcyjną jest wyżej wspomniany stosunek przerywany. Nie staramy sie obecnie o dzidziusia, ale martwi mnie to troche, że do tej pory nie zaszłam w ciąże. Boje sie, ze któreś z nas moze byc bezpłodne. Czy to wcale nie jest powiedziane, że jak zaczniemy sie starac to sie nie uda? Może troche panikuje... Proszę o opinie. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji ale obniża prawdopodobieństwo zapłodnienia. Nie ma więc powodu do niepokoju. Opisana sytuacja nie oznacza jeszcze jakichkolwiek problemów z płodnością.