Brak efektów terapii psychologicznej

Córka chodzi już prawie 2 lata( z przerwą)na terapię z psychologiem.Nie widzę zbytniej poprawy, a nawet pogorszenie.Czy może już się uzależniła od psychologa.A może powinna brać jakieś tabletki aby opanować emocje

Witam Panią,
nie mam informacji jakiego problemu dotyczy terapia prowadzona przez psychologa, natomiast jeśli nie widać poprawy warto skonsultować się z innym specjalistą (psychologiem/psychoterapeutą). Odnośnie przyjmowania leków, o które Pani pyta to konieczna jest osobista wizyta u lekarza, np. psychiatry, który jeśli uzna za konieczne to przepisze córce właściwe preparaty.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią !

Z pani pobieżnych informacji nie można wywnioskować czy terapia daje rezultaty, jednak jeśli córka ma tez takie zdanie jak pani , może pani zasięgnąć porady psychiatry lub innego psychologa. Kluczowym jest zdanie ani córki, ale to pani jest jej rodzicem i trzeba rozmawiać o postępach, także z psychologiem u którego obecnie ma terapię. Pozdrawiam

W sprawie wdrożenia leczenia farmakologicznego niezbędna będzie wizyta u psychiatry dziecięcego. Postępy w terapii należy omówić z psychologiem i poprosić o wystawienie pisemnej opinii ,ewentualnie później zmienić terapeutę.