Brak zainteresowania seksem u 38-latki

jestem kobietą mam 32 lata --w ogóle ,nie interesuje mnie sex i nigdy nie pociągał. Mam męza robie wszystko ,aby jemu było dobrze - i tak jest , lecz ja nie mam ochoty na zbliżenia. mialam 3 partnerów przed mężem i to samo. jestem chyba aseksualna i powiem, ze jest mi z tym dobrze;)...dlugo bylam sama i nie przeszkadzało Mi , ze nie uprawiam sexu. Pociągaja mnie mężczyzni--pocałunki dotyk ,lecz, sex nie. Co o tym sądzicie. żadne terapie mnie nie interesują to nic nie da!!! Pozdrawiam

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą wieloma cechami, także w zakresie seksualności. Jeśli aktualny stan rzeczy (brak potrzeb seksualnych, brak zainteresowania seksem, a właściwie stricte stosunkami seksualnymi) jest dla Pani komfortowy, nie powoduje żadnych problemów, wątpliwości, cierpienia, w żaden sposób nie utrudnia życia, w pełni akceptuje Pani siebie - nie ma powodu do podejmowania psychoterapii. Może być ona zasadna, gdyby była Pani ciekawa bliższego poznania siebie i zrozumienia m.in. tego, dlaczego Pani seksualność jest właśnie taka, a nie inna. Zawsze jest to także możliwość zmiany - jeśli się jej chce.

Pozdrawiam!