Brak zainteresowania zabawkami u niemowlaka

Mój syn ma 5 miesięcy. Nie chce leżeć sam, nie interesują go żadne zabawki. Ciągle trzeba mu poświęcać uwagę. Wciąż wydaje takie odgłosy, jak by był zdenerwowany. Uspokaja się noszony na rękach (oczywiście stanie w miejscu nie wchodzi w grę). Nóżkami przebiera non stop. W dzień nie chce w ogóle spać w domu. Jeśli już uda mi sie go uśpić, drzemka trwa zaledwie 0,5 godziny. Za to na dworzu potrafi przespać nawet 2 godziny. W nocy budzi się co 3 godziny i chce, żeby przystawić go do piersi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu zdrowia dziecka, proszę udać się do specjalisty pediatry, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem.

Witam,

Jako że jestem dietetykiem i fizjoterapeutom pracującym z dziećmi mogę powiedzieć, że przyczyn może być wiele - należy zacząć od sprawdzania na poszczególnych płaszczyznach. Proponuję udać się do pediatry, a dalej już sama Pani zobaczy - być może kwestie żywieniowe, być może inne.